Novosti › Vijesti i zbivanja

Na dvodnevnoj međunarodnoj radionici u organizaciji Europskog centra za moderne jezike (ECML-a) iz Graza i Croaticuma – centra za hrvatski kao drugi i strani jezik Odsjeka za kroatistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a pod pokroviteljstvom Vijeća Europe, 1. i 2. srpnja 2024. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu održana je iznimno uspješna i posjećena radionica: Relating language curricula, tests and examinations to the Common European Framework of Reference (RELANG).

17. 6. 2024.

Podcast Slobodnim stilom u posljednjoj epizodi treće sezone ugošćuje Mašu Kolanović i Amandu Prenkaj. Tema je razgovora posljednjeg susreta književnog kluba roman "Sloboština Barbie" Maše Kolanović te njegova kazališna adaptacija u koprodukciji Umjetničke organizacije Punctum i Kunstteatra.

U utorak 7. svibnja u sklopu kolegija ''Novija hrvatska književnost: čitanje tekstova'' gostovala je Julijana Matanović - književnica, znanstvenica i umirovljena profesorica na Katedri za noviju hrvatsku književnost Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Pridružite se snimanju podcasta "Slobodnim stilom" i Olje Savičević Ivančević u utorak 23. travanja u 19.00 u dvorani D4.

Poziv na sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (blended intensive programmes, BIP) “Creation/Salvation. Writing and Other Creative Practices as Rescue for the Modern World

U četvrtak 25. travnja 2024. u 12 sati u malome predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu održat će se predstavljanje latiničkih prijepisa dvaju glagoljskih izdanja otisnutih početkom 16. stoljeća u prvoj tiskari za koju se pouzdano zna da je djelovala na hrvatskome prostoru – onoj senjskoj:

Da Slobodan Novak ne prestaje buditi interes u hrvatskoj znanosti o književnosti, kao što ne prestaje nalaziti nove pomne čitatelje, pokazao je znanstveni skup održan 11. i 12. travnja na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

S veseljem vas pozivamo da nam se 11. i 12. travnja 2024. pridružite na znanstvenome skupu u povodu stote obljetnice rođenja Slobodana Novaka „Dalje treba misliti". Skup organizira Odsjek za kroatistiku, a filmske projekcije predviđene programom Hrvatska kinoteka Hrvatskoga državnog arhiva.

Sveučilište u Zagrebu raspisalo je Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za akademsku godinu 2023/24. Natječaj i obavijest dostupni su na poveznicama.

1. Natječaj (PDF)
  2. Upute za prijavu (PDF)