Novosti › Vijesti i zbivanja
18. 4. 2024.

Slobodnim stilom s Oljom Savičević Ivančević

Pridružite se snimanju podcasta "Slobodnim stilom" i Olje Savičević Ivančević u utorak 23. travanja u 19.00 u dvorani D4.

Povodom Dana hrvatske knjige i 150. obljetnice zagrebačkog Filozofskog fakulteta u ženskom ćemo kružoku, koji ćete premijerno moći pratiti i uživo, ugostiti Olju Savičević Ivančević, autoricu proze i poezije, književnih kolumni i dramskih tekstova za djecu i mlade.

S autoricom ćemo se družiti u ugodnoj atmosferi i raspravljati o temama koje se provlače kroz njezin opus, ali i naše epizode poput ženskog identiteta, djevojaštva, bunta, majčinstva, tjelesnosti, kritike patrijarhalne kulture, ali i poigravanja žanrovima, njihovoj dekonstrukciji i toplini pripovijedanja koje nas uljuljkava u Oljin književni svijet.

ss savicevic

S obzirom na to da je pripovijedanje u temeljima našeg identiteta, a priče se prenose generacijama, nemojte propustiti biti dio ove priče.

Epizodu možete pratiti i virtualno na YouTube kanalu Promocije znanosti.

Moderatorice: Iva Antičević, Petra Kober, Helena Lučić, Veronika Vrgoč
Voditeljica projekta: dr. sc. Gabrijela Puljić