Novosti › Vijesti i zbivanja
8. 6. 2022.

Gostovanje studenata kroatistike iz Poznańa

Studenti kroatistike s Odsjeka za slavensku filologiju Fakulteta za poljsku i klasičnu filologiju poznanjskog Sveučilišta Adam Mickiewicz zajedno sa svojim profesorima prof. UAM dr. hab. Krystynom Pieniążek-Marković i lektorom Ninoslavom Radakovićem (projekt "Uniwersytet Jutra") bili su gosti na Odsjeku za kroatistiku od 1. do 8. lipnja 20022.

Za vrijeme gostovanja uključili su se u redovitu odsječku nastavu te poslušali predavanja i seminare na kolegijima:

• Starija kajkavska književnost (prof. dr. sc. Lahorka Plejić Poje)
  • Hrvatski standardni jezik – Morfologija (izv. prof. dr. sc. Tatjana Pišković)
  • Iz povijesti hrvatske usmene književnosti (izv. prof. dr. sc. Evelina Rudan)
  • Novija hrvatska književnost (prof. dr. sc. Tvrtko Vuković).

U okviru gostovanja posjetili su i Društvo hrvatskih književnika, Hrvatsko društvo pisaca, Maticu hrvatsku, Ministarstvo kulture Republike Hrvatske te Zbirku starih i rijetkih rukopisa Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.