Kroatistika › Nastavnici
Katedra za hrvatsku usmenu književnost

Dr. sc. Josipa Tomašić, poslijedoktorandica

, 01/4092-079

Vrijeme primanja: srijedom 10:00–11:00, B116

Životopis

tomasicRođena u Požegi 12. studenog 1982. godine. Nakon završene opće gimnazije upisala studij hrvatskoga jezika i književnosti i komparativne književnosti na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Dobitnica Rektorove nagrade (2002. godine). Diplomirala 2007. godine, a iste godine upisala i Poslijediplomski doktorski studij hrvatske kulture. Od veljače 2009. godine zaposlena kao znanstvena novakinja/asistentica na Katedri za hrvatsku usmenu književnost Odsjeka za kroatistiku (znanstveni projekt Novi zapisi hrvatske usmene književnosti (sistematizacija i valorizacija)). Sudjelovala je u arhiviranju i klasificiranju rukopisne građe Katedre. Provodila je terenska istraživanja u Slavoniji i Zagrebu. Sudjelovala je na domaćim i međunarodnim znanstvenim skupovima. U prosincu 2014. godine obranila je doktorsku disertaciju Pučka sastavnica u djelu Luke Ilića Oriovčanina.

Bila je tajnicom Šestoga hrvatskoga slavističkoga kongresa (Vukovar i Vinkovci od 10. do 13. rujna 2014.).

Bibliografija