Kroatistika › Nastavnici
Katedra za teoriju književnosti

dr. sc. Mirela Dakić, viša asistentica na projektu The Cartography of the Political Novel in Europe (HORIZON EUROPE)

, 01/4092-080

Konzultacije: utorkom od 11 do 12 sati, B117

Biografija

Mirela DakićMirela Dakić rođena je 10. veljače 1993. godine u Stuttgartu. Osnovnu školu i gimnaziju završila je u Karlovcu. Na zagrebačkom Filozofskom fakultetu 2011. godine upisala je dvopredmetni studij kroatistike i sociologije, na kojem je diplomirala 2017. Iste godine upisuje Poslijediplomski doktorski studij znanosti o književnosti, teatrologije i dramatologije, filmologije, muzikologije i studija kulture na Odsjeku za komparativnu književnost. Od lipnja 2019. zaposlena je na projektu Književne revolucije Hrvatske zaklade za znanost (IP-2018-01-7020). Doktorirala je u veljači 2023. godine temom Udio avangarde u feminističkoj teoriji. Od 2021. u svojstvu tajnice surađuje u organizaciji poslijediplomskog seminara Feminisms in a Transnational Perspective na Inter University Centre Dubrovnik. Sudjelovala je na nizu znanstvenih skupova u zemlji i inozemstvu, a znanstvene radove i recenzije objavljuje u domaćim i stranim časopisima i zbornicima. Područja interesa su joj suvremena književna i kulturna teorija te novija hrvatska književnost.

Bibliografija

Profil na stranicama Hrvatske zaklade za znanost