19. 7. 2024.

Prijediplomski sveučilišni jednopredmetni studijski program kroatistike

Kroatistika je prijediplomski sveučilišni studijski program koji se izvodi na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu kao jednopredmetni program opsega 180 ECTS-a.

Od 2005/2006. godine izvodi se trogodišnji prijediplomski studij kroatistike. Od akademske godine 2024/25. počinje izvođenje reformiranog prijediplomskog studijskog programa kroatistike. Studenti koji su do 2023/24. upisali prijediplomski studijski program kroatistike nastavljaju studirati pod uvjetima koje su upisali (dakle 2. i 3. godinu studija upisuju dalje redovito po starom programu). Studenti koji nisu ispunili sve obaveze starog studijskog programa zbog mirovanja studija, nedovoljnoga broja ostvarenih bodova i sl. imaju dvije mogućnosti: završetak studija po starom programu ili prelazak na novi studijski program. Ako se kolegiji starog studijskog programa više ne izvode ili su izmijenjeni (ne izvode se od 2024/25. – kolegiji 1. godine starog programa, od 2025/26. kolegiji 2. godine staroga programa, od 2026/27. kolegiji 3. godine staroga programa), student koji nije odslušao neke obavezne kolegije ima adekvatne zamjenske kolegije.

Završetak prijediplomskog programa kroatistike po starom programu (upisani do 2023/24), v. Izlazna strategija.

Završetak prijediplomskog programa kroatistike prelaženjem na novi studijski program (studenti upisani po starom programu do 2023/24, koji žele prijeći na reformirani prijediplomski studijski program kroatistike, mogu od 2024/25. prijeći na 1. godinu, od 2025/26. na 2 godinu, od 2026/27. na 3 godinu), v. Prijelazna strategija.

Izlazna i prijelazna strategija za Prijediplomski sveučilišni jednopredmetni studijski program kroatistike (PDF)