Kroatistika › Nastavnici
Katedra za hrvatski standardni jezik

Doc. dr. sc. Igor Marko Gligorić

Konzultacije: prema e-dogovoru u B-123

Biografija

nazalevicRođen je 1989. u Slavonskome Brodu. Diplomirao je 2013. kroatistiku i lingvistiku na Filozofskome fakultetu u Zagrebu. Na istome je fakultetu doktorirao (Kategorije i funkcije uzvika i veznika u hrvatskome jeziku, 2017). Do 2016. radio je u odgojno-obrazovnim ustanovama u Zagrebu. U listopadu 2016. izabran je u suradničko zvanje i na radno mjesto asistenta na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku; u siječnju 2018. poslijedoktoranda. Od listopada 2019. zaposlen je kao poslijedoktorand na Odsjeku za kroatistiku pri Katedri za hrvatski standardni jezik; docent 2023. Radio je i radi kao lektor i kao profesor hrvatskoga kao inoga jezika. U Školskoj je knjizi suradnik za hrvatski jezik i za leksikografiju od 2013. Pročelnik je Odjela za jezikoslovlje Matice hrvatske od 2021. Član je Uprave, Stručnoga vijeća i programski tajnik Zagrebačke slavističke škole (2022–23); voditelj od 2024. Prvi je dobitnik Nagrade "Stjepan Babić".

Bibliografija

CRORIS-profil