Novosti › Vijesti i zbivanja
21. 10. 2020.

Znanstveni kolokvij »500 godina Libra«

U organizaciji Odsjeka za kroatistiku Filozofskoga fakulteta i Matice hrvatske iz Dubrovnika u petak 23. listopada u konferencijskoj dvorani Knjižnice Fakulteta (II. kat) održat će se kolokvij "500 godina Libra" posvećen visokoj obljetnici znamenitoga dubrovačkoga/ćiriličkoga zbornika Libro od mnozijeh razloga (Dubrovnik, 1520).

Dio sudionika sudjelovat će vanjskim e-povezivanjem. Rado ugošćujemo zainteresirane, no molimo da se prijavite na e-adresu  kako bismo mogli osigurati primjerene standarde u skladu s epidemiološkim mjerama.

plakat libro

Program je dostupan na poveznicama libro-dubrovnik.eu odnosno libro.ffzg.hr.

Predstavljanje faksimilnoga izdanja i latiničkoga prijepisa s komentarima Libra od mnozijeh razloga (u čijemu su priređivanju sudjelovali upravo studenti diplomskoga studija kroatistike) u izdanju Matice hrvatske odgađamo do daljnjega.

Radujemo se svačijoj znatiželji,

Prof. dr. sc. Mateo Žagar