Novosti › Vijesti i zbivanja
11. 10. 2018.

Nagrada "Franjo Marković" studenticama kroatistike

Nagradu Fakulteta "Franjo Marković" ove je godine dobila grupa studentica diplomskog studija kroatistike koju čine Ana Alviž, Marina Maretić, Martina Mišić, Ruža Radoš, Francesca Sammartino, Maja Vrkić i Nikolina Vrkić, i to za radionicu Intertekstualne veze: franjevačke kronike – Andrić – Mlakić koju su vrlo uspješno održale u Sarajevu 1. prosinca 2017. na međunarodnoj znanstvenoj manifestaciji Dani franjevačke kulturne baštine.

Istraživanje, pripremu kao i samu radionicu vodila je doc. dr. sc. Dolores Grmača. Na radionici su sudjelovali studenti Odsjeka za književnosti naroda Bosne i Hercegovine Filozofskog fakulteta u Sarajevu te studenti Franjevačke teologije u Sarajevu, a poseban je gost bio pisac Josip Mlakić, s kojim je razgovor vodila prof. dr. sc. Lahorka Plejić Poje. Radionica je izazvala velik interes i oduševljenje svih sudionika, posebice pripremljenošću naših studentica i praktičnim radom na tekstu, s ciljem populariziranja znanosti interdisciplinarnim čitanjem suvremenih književnih djela.