Profesorica Tanja Sever održat će 24. 4. na kolegiju Metodika nastave hrvatskoga jezika i književnosti predavanje Nove generacije – izazovi u komunikaciji. Predavanje počinje u 18:30 u D IV, a organiziraju ga Odsjek za kroatistiku i Odjel za metodiku Hrvatskog filološkog društva. Pozivamo sve zainteresirane na predavanje.

Bilješka o predavačici

Tanja Sever specijalistica je kliničke psihologije. Godine 2000. osniva Psihološki centar Sever koji vodi i danas. Glavna su joj područja zanimanja dijagnostika, tretman i terapija djece i mladih. U Hrvatskoj psihološkoj komori, čijemu je osnutku potpomogla, vodila je kliničku sekciju i bila članica Upravnoga odbora. Održava i predavanja za roditelje i stručnjake o određenim problemima u djece poput perfekcionizma ili manjka koncentracije. Višegodišnja je vanjska suradnica odsjekâ za psihologiju na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, Fakultetu hrvatskih studija i Hrvatskom katoličkom sveučilištu.