Novosti › Vijesti i zbivanja
28. 11. 2023.

Osmi međunarodni znanstveni skup Hrvatski kao ini jezik – VIII. HIDIS

Na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 16. i 17. studenoga 2023. održao se Osmi međunarodni znanstveni skup  Hrvatski kao ini jezik – VIII. HIDIS.

Skup su suorganizirali Hrvatsko filološko društvo (Odjel za kulturu hrvatskoga jezika i Odjel za hrvatski kao ini jezik), Odsjek za kroatistiku Filozofskoga fakulteta u Zagrebu i Hrvatska matica iseljenika. Središnja tema višejezičnosti okupila je više od šezdeset znanstvenika jednim plenarnim predavanjem, četirima pozvanim predavanjima i više od trideset prijavljenih (su)autorskih izlaganja. Izlagači su došli iz sedam država s triju kontinenata: Argentina, Australija, Austrija, Hrvatska (Gospić, Osijek, Slavonski Brod, Split, Zadar, Zagreb), Mađarska, Njemačka, Slovenija.

Uime Programskoga odbora:
Prof. dr. sc. Zrinka Jelaska

Uime Organizacijskoga odbora:
Doc. dr. sc. Igor Marko Gligorić

Tajnik: Ninoslav Radaković, prof.