Novosti › Vijesti i zbivanja
14. 7. 2023.

Radionica: "ICT-REV: Using ICT in support of language teaching and learning"

Radionica "ICT-REV: Using ICT in support of language teaching and learning" održana je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 6. i 7. srpnja 2023. godine. Radionicu u okviru projekta ICT-REV organizirali su u suradnji Croaticum – Centar za hrvatski kao drugi i strani jezik te Europski centar za moderne jezike iz Graza.

Na radionici su sudjelovali lektori Croaticuma te lektori hrvatskog jezika i književnosti koji za Ministarstvo znanosti o obrazovanja rade na sveučilištima diljem Europe i svijeta.

Tijekom dvodnevne radionice lektori su imali priliku učiti o upotrebi informacijsko-komunikacijskih tehnologija u poučavanju jezika te se upoznati sa slobodno dostupnim alatima i resursima otvorenog pristupa koji podržavaju poučavanje i učenje jezika. Radionicu su vodili Joseph Hopkins (Universitat Oberta de Catalunya), Ursula Stickler (The Open University, UK) i Sarah Heiser (The Open University, UK).

Više o projektu ICT-REV.