Kroatistika › Međunarodna suradnja
2. 5. 2016.

Program ERASMUS

ERASMUS je program akademske mobilnosti u sklopu Programa za cjeloživotno učenje (Life Long Learning Programme - LLP) Europske Unije. Pokrenut je godine 1987. s ciljem povećavanja mobilnosti studenata te nastavnog i nenastavnog osoblja na visokim obrazovnim ustanovama u Europi te poticanja međusveučilišne suradnje. Program Erasmus omogućuje nastavnicima predavački i istraživački rad, a studentima studijski boravak ili obavljanje stručne prakse na inozemnim visokim učilištima.

Za sudjelovanje u programu Erasmus kandidati se prijavljuju na natječaje koje raspisuje Sveučilište u Zagrebu, a o prihvaćanju prijave i dodjeli Erasmus-stipendije odlučuju fakultetska povjerenstva.

Natječaj za studijski boravak studenata na inozemnim visokim učilištima u tekućoj akademskoj godini je zaključen. Natječaji za ak. god. 2012/13. bit će objavljeni iduće godine.

Studenti kroatistike (preddiplomski, diplomski, doktorski) mogu se prijaviti za područje Jezici i filološke znanosti pod šifrom 09.0 (222) (Languages and Philological Sciences [Foreign languages, Slavic/Slavonic languages and literatures/ Croatian language and literature]) za studijski boravak na sveučilištima s kojima naš odsjek ima sklopljen Erasmus-ugovor.

Erasmus-ugovori Odsjeka za kroatistiku za 2011/12. i 2012/13.

• Austrija: Beč (Universität Wien), Graz (Karl-Franzens Universität), Innsbruck (Leopold-Franzens-Universität), Klagenfurt (Alpe-Adria Universität)
  • Bugarska: Plovdiv (Paisij Hilendarski)
  • Češka: Brno (Masarykova univerzita), Prag (Univerzita Karlova v Praze)
  • Finska: Helsinki (University of Helsinki)
  • Nizozemska: Amsterdam (Universiteit van Amsterdam)
  • Njemačka: Berlin (Humboldt Universität), Giessen (Justus-Liebig Universität, Göttingen (Georg August Universität), Halle (Martin-Luther Universität Halle-Wittenberg), Hamburg (Universität Hamburg), Heidelberg (Universität Heidelberg), Jena (Friedrich-Schiller-Universität), Konstanz (Universität Konstanz), München (Ludwig-Maximillians-Universität), Regensburg (Universität Regensburg), Saarbrücken (Universität des Saarlandes),
  • Italija: Bari (Università degli Studi di Bari), Udine (Università degli Studi di Udine), Torino (Università degli Studi di Torino), Padova (Università degli Studi di Padova), Parma (Università degli Studi di Parma), Rim (Università di Roma), Napulj (Università degli Studi di Napoli)
  • Litva: Vilnius (Vilniaus universitetas)
  • Poljska: Bielsko-Biala (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej), Krakov (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), Poznan (Uniwersytet IM. Adama Mickiewicza), Varšava (Uniwesytet Warszawski)
  • Slovenija: Ljubljana (Univerza v Ljubljani)

ECTS-koordinatorica Odsjeka za kroatistiku: .