U srijedu, 13. studenog, održat će se susret i razgovor studenata kroatistike s autorom Lukom Bekavcem. Susret organizira knjižnica Savica (Ljerke Šram 4) s početkom u 18 sati.

Dobrodošli su svi uz prethodnu najavu na .

Luka Bekavac rođen je 1976. u Osijeku. Diplomirao je komparativnu književnost i filozofiju te doktorirao na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, gdje od 2006. radi na Odsjeku za komparativnu književnost. Objavljivao je autorske tekstove i prijevode u časopisima ZarezTvrđaQuorum (član uredništva 2004.–2006.), GordoganFrakcijaKnjiževna revija15 danaAktKnjiževna smotraUmjetnost riječiFilozofska istraživanja i Performance Research te u emisijama Trećega programa Hrvatskog radija i Radija 101. Njegov prvi roman Drenje (Zagreb, 2011.) bio je nominiran za niz regionalnih književnih nagrada. Drugi roman Viljevo dobio je Nagradu Janko Polić Kamov Hrvatskog društva pisaca za 2014. godinu, nagradu Europske unije za književnost 2015. te Nagradu Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti za 2014. za područje književnosti. Roman Policijski sat, objavljen 2015., dobio je Nagradu Josip i Ivan Kozarac 2016. za knjigu godine u području književnosti.