Novosti › Vijesti i zbivanja
5. 10. 2018.

Međuodsječni izborni kolegij „Sport u kulturi dalekog istoka i indije“

Drage studentice i dragi studenti!

U zimskom semestru akad. god. 2018./2019. moguće je upisati izborni kolegij „Sport u kulturi Dalekog istoka i Indije“ namijenjen polaznicima/ama svih preddiplomskih i diplomskih studija na Filozofskom fakultetu. Kolegij pruža uvid u sport te njegovu ulogu i važnost u društvima i kulturama Dalekog istoka i Indije. Naglasak je pri tom na predstavljanju tradicionalnih istočnjačkih borilačkih i drugih koncepata/sustava u sportu – kineskih: yong chun (Wing Tzun), taiji (Taijiquan); japanskih: nanbudo, aikido, džudo, jiu-jitsu; korejskih: taekwondo i dr.; autentične indijske metode: joge i sustava ajurvede (“znanost o životu”). Nastava će se održavati ponedjeljkom od 18.30 do 20.00 sati u prostoriji  A-106 te započinje u ponedjeljak, 15. 10. 2018. Studenti se pozivaju na prvi nastavni termin, uključujući i studente koji nisu uspjeli formalno prijaviti kolegij. Opširnije informacije o kolegiju dostupne su na sustavu e-učenje Omega.

Želimo vam uspješan zimski semestar akademske godine 2018/19!

Nositelji: prof. dr.sc. Tvrtko Jakovina, i mr. sc. Jelka Gošnik, v. pred.