Novosti › Vijesti i zbivanja

Pridružite se snimanju podcasta "Slobodnim stilom" i Olje Savičević Ivančević u utorak 23. travanja u 19.00 u dvorani D4.

Poziv na sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (blended intensive programmes, BIP) “Creation/Salvation. Writing and Other Creative Practices as Rescue for the Modern World

U četvrtak 25. travnja 2024. u 12 sati u malome predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu održat će se predstavljanje latiničkih prijepisa dvaju glagoljskih izdanja otisnutih početkom 16. stoljeća u prvoj tiskari za koju se pouzdano zna da je djelovala na hrvatskome prostoru – onoj senjskoj:

Da Slobodan Novak ne prestaje buditi interes u hrvatskoj znanosti o književnosti, kao što ne prestaje nalaziti nove pomne čitatelje, pokazao je znanstveni skup održan 11. i 12. travnja na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

S veseljem vas pozivamo da nam se 11. i 12. travnja 2024. pridružite na znanstvenome skupu u povodu stote obljetnice rođenja Slobodana Novaka „Dalje treba misliti". Skup organizira Odsjek za kroatistiku, a filmske projekcije predviđene programom Hrvatska kinoteka Hrvatskoga državnog arhiva.

Sveučilište u Zagrebu raspisalo je Natječaj za dodjelu Rektorove nagrade za akademsku godinu 2023/24. Natječaj i obavijest dostupni su na poveznicama.

1. Natječaj (PDF)
  2. Upute za prijavu (PDF)

Pred prepunom dvoranom D-IV u zajedništvu kroatista i rusista i u okviru Festivala M&M: Mićini dani u Zagrebu, posvećenog i našoj dugogodišnjoj vanjskoj suradnici profesorici Miri Muhoberac, održano je koncertno izvođenje Bijelih noći F. M. Dostojevskoga u adaptaciji i dramatizaciji upravo Mire Muhoberac i režiji Vesne Muhoberac.

Kolokvij će se održati 14. prosinca 2023.

Program

Na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 16. i 17. studenoga 2023. održao se Osmi međunarodni znanstveni skup  Hrvatski kao ini jezik – VIII. HIDIS.